Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Osłony z dostępem do żarówki światła do jazdy dziennej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Osłony z dostępem do żarówki światła do jazdy dziennej

    Sprawdź dokładnie zrobionego pająka , czy nie ma gdzieś zimnych lutów i czy masz połączenie na białej wtyczce i kabelkach do niej wpiętej .
    Jeżeli to wszystko jest OK a dalej jest problem to sprawdź czy masz kabel w sterowniku 16 , wtyczka F, 16 pinowa jest tylko jedna ( jest od dołu ) pin 5 , ma tam być kabelek czarno-biały który idzie przy twoim silniku do sterownika silnika na wtyczkę T81a na pin 69 .

    Jeżeli nie masz tam kabla to trzeba go dołożyć ( ale w O2 Tourach były ), bynajmniej ja nie musiałem dokładać .

    Tu masz fotkę gdzie tego szukać w sterowniku 16 .


    A tu masz wtyczkę sterownika silnika

  • #2
    [O2] Osłony z dostępem do żarówki światła do jazdy dziennej

    Witam

    W jaki sposób powinno się wyjąć plastikową osłonę (rys. 246 na str. 272 dokumentacji O2FL) tak aby spokojnie i bez strat wymienić żarówkę światła do jazdy dziennej? W instrukcji obsługi, cała procedura jest prosta i banalna, natomiast w rzeczywistości nie wiem jak skutecznie podejść do tematu. Czy do całej operacji trzeba mieć jakiś patent ?
    Próbuje zwolnić osłonę od góry ale nawet pół palca nie jestem wstanie włożyć do wspomnianego otworu w osłonie.

    pozdrawiam
    Przemo

    Komentarz


    • #3
      Siłą i godnościa trzeba ja wyszarpnąć zwłaszcza jak nie była nigdy wyjmowana
      Proszę jak to trzeba
      Była O1 1,9 136/307 z 2002r Czarna perła w kombi http://forum.skoda_club.pl/moja-octa...a67-t2540.html
      Jest O2fl beż cappucino elegance http://forum.skoda_club.pl/moja-octa...ela-t9846.html
      Wersja na lato - SUZUKI Intruder

      Komentarz


      • #4
        Filmik widziałem, u mnie osłona siedzi jak przyklejona. Czyli generalnie nie powinienem zwalniać jakichś tam zaczepów, a liczy się tylko siła mięśni? Ja mam obawy że jak podejdę do sprawy siłowo to urwę albo zaczepy tej osłony albo jeszcze coś innego.
        Przemo

        Komentarz


        • #5
          przemekbl instrukcja demontażu halogenów

          ]"]otoFotki.pl

          Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
          Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
          Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

          Komentarz


          • #6
            Nic nie urwiesz - tylko lepiej nie rób tego na mrozie.
            A jak nie dasz rady wyrwać tego ręką to zrób "haczyk" z drutu i spróbuj w ten sposób.

            Na tym filmiki poszło to nadpodziw leciutko - ja u siebie szarpałem się z tym tak, że wyrżnałem się i poleciałem na plecy razem z zaślepką - ale nic nie połamałem .

            Komentarz


            • #7
              Ja skaleczyłem rękę ;-)

              Komentarz


              • #8
                a ja biore nóż kuchenny i w 5 sekund wyjmuje lampe bez szarpania sie z tym dziadoskim plastikiem.
                weź jakiś z okragłym czubkiem , włóz delikatnie między lampe a zderzak, tylko nie od strony gdzie jest żarówka od dziennych tylko od strony gdzie jest od halogena. (czyli patrząc na lampe to od strony rejestracji)
                wkładasz tak na 5-8 centymetrów i odginasz... lampa wyskakuje.
                ostatnio robiłem na mrozie i operacja zakończona sukcesem.

                zobacz sobie ewentualnie na filmiku jak wygląda mocowanie lampy to zaczaisz co podważyć.

                kiedyś była seria TSI : 135KM/217Nm a potem było 156KM/267Nm
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=57585&start=0

                teraz 240KM 4x4 Boxer turbo mruczek.
                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...350597#1350597

                Komentarz


                • #9
                  Wszyscy mają problem z wyjęciem tej osłony. Trzeba mocno ją pociągnąć. Było to już opisywane w innym temacie. Ja swoją akcję wyciągania osłony opisałem, że moja Octavia jest o kilka cm dłuższa po operacji wyszarpywania osłony. Ponieważ wymieniałem żarówki na inne, które świecą "bardziej" biało to mogłem poczekać aż się ociepli.

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam a powie mi ktos jak wymieniac żąrówki ksenonowe w superb 2? najlepiej jakis filmik instruktażowy by sie przydał.

                    Komentarz


                    • #11
                      szatus202122, czy o to ci chodziło:

                      ]"]otoFotki.pl

                      Jest SUPERB III 2.0 TDi CRLB STYLE 181,2 KM 413,9 Nm
                      Były Szara Elegantka 2,0 CFHF 2.0 TDi BMM ELEGANCE
                      Spoty Śląskie (Katowice i okolice)

                      Komentarz


                      • #12
                        Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Temat przewalczyłem skutecznie. Próbowałem najpierw standardowej procedury czyli ile siły w rękach. Nie udało się. Później użyłem kilku pomocników, tj. Sprayu silikonowego do plastików, kilka patyczków po lodach do podważenia i suszarka do włosów do miejscowego podgrzania osłony. Poszło dużo prościej.
                        Przemo

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez jamesbondzio
                          a ja biore nóż kuchenny i w 5 sekund wyjmuje lampe bez szarpania sie z tym dziadoskim plastikiem
                          dokładnie tak można
                          ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                          ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                          poprzednie modele:
                          ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                          ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                          O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X